Witamy na forum Zapraszamy do rejestracji!
  • Logowanie:

SM Na Skraju - Cynamonowy Dom, Warszawa, Ursynów, ul. Cynamonowa

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 58 Głosów - 2.59 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TEMATY DO PORUSZENIA NA SPOTKANIU Z WŁADZAMI SPÓŁDZIELNI (25.09.14 g.18.30)
08-09-2014, 14:17
Post: #1
Question TEMATY DO PORUSZENIA NA SPOTKANIU Z WŁADZAMI SPÓŁDZIELNI (25.09.14 g.18.30)
Witam

Ponieważ coraz liczniej odwiedzają Państwo to forum proszę o śmiałe wpisanie poniżej w tym wątku ewentualnych dodatkowych propozycji tematów do poruszenia na spotkaniu z władzami spółdzielni wraz z opisem problemu jaki Państwo spostrzegli (np. zła kalkulacja kosztów, wysokie opłaty, praca ochrony, zarządzanie budynkiem, czystość, bieżące naprawy zgłaszanych usterek itp.).

Podanie innym forumowiczom swoich spostrzeżeń ma dużą wagę, gdyż z uwagi na to że spółdzielnia wybrała bardzo mały lokal na spotkanie z właścicielami w budynku Cynamonowy Dom, z pewnością nie każdy będzie miał okazję aktywnie uczestniczyć w zebraniu i zabrać głos.

Dodatkowo jest także propozycja aby wszyscy właściciele w budynku Cynamonowy Dom, którzy zamierzają przyjść się na spotkaniu z władzami spółdzielni w dniu 25 września 2014 (godz. 18.30), zjawili się w wyznaczonym miejscu (ul. Szolca-Rogozińskiego 1) z godzinę wcześniej aby ustalić wspólne stanowisko przed docelowym spotkaniem.

Ps. Czy ma ktoś z Państwa kamerę żeby nagrywać przebieg spotkania z władzami spółdzielni???
W innych spółdzielniach jest to standardowe narzędzie do zapisywania konkretnych ustaleń i deklaracji ze spotkań zamiast funkcji tzw. "sekretarza".


Pzdr
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-09-2014, 13:21
Post: #2
RE: TEMATY DO PORUSZENIA NA SPOTKANIU Z WŁADZAMI SPÓŁDZIELNI NA SKRAJU (25.09.14 g.18
Witam,
uważam, że oprócz przytoczonych wcześniej spraw powinniśmy poruszyć jeszcze dwie kwestie:
1. w garażach wciąż pali się zbyt dużo świetlówek. Podobna sytuacja jest przy wejściach do klatek schodowych (tu światło powinno zapalać się na czujnik ruchu a pali się bez przerwy 24h)
2. sprawa sprzątania i utrzymywania porządku w częściach wspólnych
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-09-2014, 14:15
Post: #3
RE: TEMATY DO PORUSZENIA NA SPOTKANIU Z WŁADZAMI SPÓŁDZIELNI (25.09.14 g.18.30)
Podobnie jest ze światłami w klatkach schodowych nr 1, 3 i 5 od piątego piętra w górę budynku (w wysokich 10 piętrowych "wieżach") gdzie od strony ul. Cynamonowej widać w nocy ciągle palące się światło. Wydaje się że budynek Cynamonowego Domu nie musi dodatkowo wspomagać miejskich latarni jako dodatkowe oświetlenie ulicy Cynamonowej... Winking
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-09-2014, 14:19
Post: #4
RE: TEMATY DO PORUSZENIA NA SPOTKANIU Z WŁADZAMI SPÓŁDZIELNI (25.09.14 g.18.30)
Z moich spostrzeżeń wynika że poza miejscami garażowym trzeba także poruszyć na zebraniu sprawę podwyżek w mieszkaniach Cynamonowego Domu, które także miały miejsce (ok.7% w górę).

Mam tu na myśli np.:

1) różne stawki za jednostkę prądu w budynkach nad którymi władzę sprawuje spółdzielnia Na Skraju (powinna być jedna stawka dla wszystkich tym bardziej że spółdzielnia jest dużym hurtowym odbiorcą prądu od RWE)

2) wysokie składki na jednocześnie na eksploatację podstawową budynku jak i fundusz remontowy budynku (do którego nie wlicza się wind w budynku).

3) bardzo dziwne podwójnie naliczanie kosztów ochrony liczonych zamiast na cały budynek, to na różne pomieszczenia (oddzielnie mieszkania i oddzielnie pomieszczenia gospodarcze).
Co ciekawe do miejsc garażowych nigdzie jawnie nie dolicza się kosztów ochrony czyżby one nie były już pod nadzorem ochrony mimo że przecież żeby dojść do "ochranianych" pomieszczeń gosp. na poziomie -2 ochrona musi przejść przez garaż??? Winking

No i najważniejsze, mimo pisemnej zapowiedzi władz spółdzielni co do zmniejszenia kosztów miejsc garażowych od sierpnia 2014, poprzez zmniejszenie ilości ochroniarzy z 3 osób do 2 (jedna na monitoringu przy wejściu do budynku, a druga prowadząca regularne obchody budynku), niestety we wrześniu 2014 dalej widzę 3 siedzących na ochronie panów...

4) ostatnią wprowadzoną od lipca 2014 dodatkową oddzielną opłatę "za konserwację domofonów" wynoszącą średnio na każde mieszkanie po 10 zł miesięcznie
(miesięcznie na ten cel spółdzielnia otrzymuje w ramach wspomnianej opłaty 2 360 zł = 10 zł x 236 mieszkań), a w skali roku będzie to już ponad 28 tyś zł. - na konserwację samych tylko domofonów (nie jest to fundusz remontowy z którego to trzeba zakupić nowe domofony po zużyciu się starych)

Myślę że tego typu tematy także wypada poruszyć z wiadomych względów...jak spółdzielnia daruje sobie podnoszenie cen na miejscach garażowych to zacznie "doszukiwać się dodatkowych kosztów na mieszkaniach"...

Pzdr
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-09-2014, 17:34
Post: #5
RE: TEMATY DO PORUSZENIA NA SPOTKANIU Z WŁADZAMI SPÓŁDZIELNI (25.09.14 g.18.30)
A może tez się zapytać co z remontem skarpy ? Miał trwać dwa miesiące , zwalili ziemię w jednym miejscu i od miesiąca NIC się nie dzieje, za chwilę przyjdzie jesień i się okaże, że pogoda nie sprzyja i kupa zostanie do wiosny.

Podstawowe pytanie to podstawa na piśmie wyliczenia kosztów za miejsca postojowe , analogiczna jak za komórki i za mieszkania . Ktoś to dostał ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-09-2014, 11:27
Post: #6
RE: TEMATY DO PORUSZENIA NA SPOTKANIU Z WŁADZAMI SPÓŁDZIELNI (25.09.14 g.18.30)
Według mojej wiedzy nikt z właścicieli nie dostał żadnych kalkulacji ani wyliczeń z czego wynikają podwyżki.

Spółdzielnia części osób z Cynamonowego domu:

1) odmówiła odpowiedzi z uwagi na brak upoważnień od innych członków spółdzielni do zadawania pytań w pismach,

2) które podpisały już akty notarialne odpisała, że:
a) podwyżki nie wynikały do końca ze strony spółdzielni...bo budynek jest w fazie rozruchu...i są różne koszty niezależne od spółdzielni
b) koszty opłat wcześniej tylko były szacowane i teraz dopiero wychodzą jakie są faktyczne
c) przedwakacyjna czerwcowa uchwała o lipcowych podwyżkach (mieszkania + 7%, miejsca garażowe prawie o 300%) została dopiero pod koniec lipca zamieszczona do wiadomości mieszkańców bo trwały akurat w tym czasie prace administracyjne na stronach internetowych spółdzielni
(dodam że inne uchwały z tego samego dnia czerwca od razu pojawiły się na stronie spółdzielni)

3) które nie podpisały jeszcze aktów notarialnych odpisała, że:
a) nie mają możliwości zrezygnowania z miejsc garażowych bo zgodnie z umową budynek został już oddany do użytku.
b) mimo że nabywcy mieszkań i miejsc garażowych są członkami spółdzielni Na Skraju (za co nawet zapłacili), spółdzielnia nie musiała ich informować z wyprzedzeniem o podwyżkach bo nie są jeszcze formalnie właścicielami mieszkań/miejsc garażowych z podpisanymi aktami notarialnymi
(dodam tutaj, że zgodnie z umową to na spółdzielni spoczywał obowiązek podpisania aktu notarialnego do 3 miesięcy od odbioru mieszkania i to spółdzielnia (zgodnie z zapisem w umowie) miała pisemnie wezwać każdego właściciela Cynamonowego domu do podpisania aktu notarialnego w konkretnym dniu z wybraną przez siebie Panią notariusz)

Podsumowując temat na chwilę obecną... wszyscy właściciele otrzymali informację z początkiem września 2014, że od września 2014 opłata za każde miejsce garażowe będzie wynosiła koło 96 zł (podwyżka o 50% od czerwcowych cen), natomiast 7% podwyżka na mieszkaniach Cynamonowego domu plus nowa miesięczna dodatkowa opłata "za konserwację domofonów" pozostaje bez zmian.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-09-2014, 23:00
Post: #7
RE: TEMATY DO PORUSZENIA NA SPOTKANIU Z WŁADZAMI SPÓŁDZIELNI (25.09.14 g.18.30)
Bezwzględnie podaczas zebrania należy poruszyć kwestie podwyżek czynszu miejsc postojowych oraz mieszkań, a także możliwości optymalizacji kosztów i innych nie mniej ważnych spraw.

Proszę jednak zwrócić baczniejszą uwagę na naszą ochronę. Scenka z dnia wczorajszego: stoją ochroniarze przed głównym wejściem, palą jak zwykle papieroski i do tego rozmawiają z kolegą, który być może nie jest na zmianie, ale jest nawalony jak stodoła i walczy z grawitacją, wodząć po przechodniach nieprzytomnym wzrokiem - uważam, że jest to mało profesjonalne i niedopuszczalne. Dzisiaj też przechodziłem przed głównym wejściem i co widzę? Stoi dwóch ochroniarzy i ćmi papieroski, popiół strzepują wokół siebie. Poza tym część ochroniarzy ubranych jest niechlujnie i chodzi w przepoconych, wyciągniętych t-shirtach. Może przed jakąś speluną, to by jakoś przeszło, ale to się dzieje przed głównym wejściem. Super wizytówka Cynamonowego Domu! Ale jak się poprosi, aby panowie ochroniarze przyjęli od kuriera paczkę na dwie godziny, bo jeszcze jestem w pracy, to się wykręcają - a jeszcze parę miesięcy temu bardzo chętnie przechowywali. Jestem ciekaw, jakie szanowni sąsiedzi mają spostrzeżenia na temat naszych ochroniarzy, czy może tylko ja jestem przewrażliwony? Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-09-2014, 10:23
Post: #8
RE: TEMATY DO PORUSZENIA NA SPOTKANIU Z WŁADZAMI SPÓŁDZIELNI (25.09.14 g.18.30)
Ze swojej strony mogę tylko zwrócić uwagę, że ochrona czy właściwie firma ochroniarska w Cynamonowym domu to raczej tylko fikcja niż realne pilnowanie budynku i mienia w nim się znajdującego.

Dwa prawdziwe powody dlaczego jest ochrona w budynku to:
1) ubezpieczenie budynku, które wymaga firmy ochroniarskiej
2) system przeciwpożarowy budynku, który w razie sygnalizacji, że cos się dzieje wymaga przejścia najpierw we wskazane miejsce budynku i ewentualne wyłączenie alarmu w razie braku zagrożenia (jeśli ochroniarz w przeciągu 5 minut nie wyłączy alarmu pożarowego to zostaje automatycznie wezwana straż pożarna)

Jeśli komuś wydaje się, że ochrona jest po coś więcej w tym budynku to ma zbyt duże wyobrażenia i oczekiwania w stosunku tej nikomu nieznanej firmy ochroniarskiej z poza województwa mazowieckiego płacącej zapewne Panom na ochronie po 4 zł za godzinę pracy...

Ps. Dodam, że w miesiącu czerwcu 2014 na moim pojedynczym odgrodzonym z obu stron filarami miejscu garażowym (poziom -1) umyślnie i złośliwie porysowano cały bok zaparkowanego tam przez kilka godzin auta marki Ferrari należącego do mojego gościa. Koszt naprawy ponad 25 tyś. zł plus dodatkowy wstyd dla mnie i miejsca w którym mieszkam, które jest teoretycznie "monitorowane kamerami i pilnowane przez firmę ochroniarską przez 24H".
Oczywiście ochrona nic nie widziała nic nie słyszała, a na kamerze nic się nie nagrało więc sprawcy nie ma, "a szkoda mogła zawsze powstać gdzie indziej".

Zatem zapewne na kogo tym razem wypadnie na tego bęc...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-09-2014, 19:47
Post: #9
RE: TEMATY DO PORUSZENIA NA SPOTKANIU Z WŁADZAMI SPÓŁDZIELNI (25.09.14 g.18.30)
To bardzo ciekawe! Mam rozumieć, że kamery dają tylko podgląd, a nic się nie nagrywa? Czy może kamery ustawione są od czapy?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-09-2014, 22:37
Post: #10
RE: TEMATY DO PORUSZENIA NA SPOTKANIU Z WŁADZAMI SPÓŁDZIELNI (25.09.14 g.18.30)
Ustawienie kamer z czapy + słaba jakość.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-09-2014, 11:03
Post: #11
RE: TEMATY DO PORUSZENIA NA SPOTKANIU Z WŁADZAMI SPÓŁDZIELNI (25.09.14 g.18.30)
Już większość remontów pokończyła się, może warto byłoby powłączać zamki magnetyczne przy wejściach z wind na garaże? Chociaż dużo to nie da, gdy sprawcą może być zawistny sąsiad. Winking
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-09-2014, 13:00
Post: #12
RE: TEMATY DO PORUSZENIA NA SPOTKANIU Z WŁADZAMI SPÓŁDZIELNI (25.09.14 g.18.30)
Z tego co wiem nie zaczną blokować drzwi od garaży bo podobno ciągle jeszcze nie załatwili sprawy całego systemu otwierania tych drzwi przez mieszkańców po ich automatycznym blokowaniu się. Administrator budynku obiecywał, że zakończą te prace najpóźniej do końca czerwca 2014 , jak widać kolejny sukces zarządu spółdzielni i administratora budynku którego spółdzielnia przecież wybrała.

Tak dla przypomnienia mamy dziś 19 września 2014 r.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-09-2014, 12:33
Post: #13
RE: TEMATY DO PORUSZENIA NA SPOTKANIU Z WŁADZAMI SPÓŁDZIELNI (25.09.14 g.18.30)
Można jeszcze poruszyć kwestię wyjazdu od strony TESCO (garaż B) i istniejącego tam nakazu skrętu w prawo (przed budową CD można było skręcać w obie strony). Wystarczy chwilę postać w tym miejsu aby zobaczyć, że jest to martwy przepis. Poruszyłem tę kwestię z Urzędem Dzielnicy, ale w odpowiedzi dowiedziałem się, że to SM Na Skraju tak zorganizowała ruch w tym miejscu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-09-2014, 14:51
Post: #14
RE: TEMATY DO PORUSZENIA NA SPOTKANIU Z WŁADZAMI SPÓŁDZIELNI (25.09.14 g.18.30)
Tak po prawdzie to łatwiej i bezpieczniej jest skręcić w lewo przy Tesco, niż w lewo od bazarku, gdyż albowiem ulica od Tesco nie jest tak zastawiona przez samochody - ale to na marginesie. Mozna poruszyć tę sprawę i nawet trzeba, tylko że w drugim rzucie. Chodzi o priorytety, czyli poruszenie podstawowych spraw: wysokość czynszów w garażach i mieszkaniach oraz optymalizacja kosztów ekspoloatacji CD.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-09-2014, 16:56
Post: #15
RE: TEMATY DO PORUSZENIA NA SPOTKANIU Z WŁADZAMI SPÓŁDZIELNI (25.09.14 g.18.30)
Oczywiście. Sprawa skrętu jest drugorzędna. Dzisiaj rano dorozklejałem jeszcze kilka ogłoszeń o spotkaniu w klatce "garażowej" (6)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-09-2014, 17:11
Post: #16
RE: TEMATY DO PORUSZENIA NA SPOTKANIU Z WŁADZAMI SPÓŁDZIELNI (25.09.14 g.18.30)
Witam,
porównałam pewne pozycje czynszu CD i starego mieszkania administrowanego przez SM Na skraju. W załączeniu tabela.
Np. konserwacja domofonów odpowiednio: 10,11 zł i 1,15 zł, konserwacja zasobów mieszkaniowych 1,50 zł/m2 i 0,40 zł/m2, konserwacja dźwigów 0,55 zł/m2 i 4,86 zł/os.
To są kwoty zależne od Spółdzielni.

A to kwoty energii elektrycznej, podobno niezależne od spółdzielni:
0,50 zł/m2 w CD, w starym mieszkaniu 0,28 zł/m2.
Skąd w takim razie taka różnica??

Kwestia tak ogromnej rozbieżności stawek musi być poruszona na zebraniu.


Załączone pliki
.doc  porównanie opłat.doc (Rozmiar: 32 KB / Pobrań: 63)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-09-2014, 21:54
Post: #17
RE: TEMATY DO PORUSZENIA NA SPOTKANIU Z WŁADZAMI SPÓŁDZIELNI (25.09.14 g.18.30)
Tak właśnie władze spółdzielni robią w konia członków spółdzielni. Przesyłane mieszkańcom kalkulacje kosztów wraz ze stawkami brane są z księżyca, bo komu chciałoby się je szczegółowo wyliczać, ważne aby tylko ilość wpływającej do spółdzielni kasy na koszty i wynagrodzenia/premie jej pracowników oraz władz się zgadzała. Mam w swoim posiadaniu spółdzielniane wyliczenia kosztów z ul. Kulczyńskiego, Cynamonowego Domu oraz z jeszcze innej ulicy i wychodzą jeszcze bardziej ciekawe rzeczy praktycznie każde z nich ma inne stawki.
Ps. Ciekaw jestem jakie są stawki w budynku w którym mieszka Pan prezes spółdzielni Na Skraju Pan Marek Jaroszkiewicz...dam sobie rękę uciąć, że zapewne są one najmniejsze ze wszystkich innych budynków.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


[-]
Powiadom znajomych i przyjaciół (Pokaż Wszystkie)
Facebook Twitter

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Lightbulb SPOTKANIE Z WŁADZAMI SPÓŁDZIELNI W SPRAWIE KOSZTÓW (KWIECIEŃ 2015) Majkel 0 725 20-04-2015 19:18
Ostatni post: Majkel
  Spotkanie z przedstawicielami spółdzielni 25.09 Jennta 10 3,048 02-10-2014 14:35
Ostatni post: dvdu
Exclamation SPOTKANIE Z ZARZĄDEM SPÓŁDZIELNI - 25.09.2014 ul.Szolc-Rogozińskiego1 g.18.30 Majkel 8 3,053 06-09-2014 22:45
Ostatni post: Majkel
Lightbulb ODMOWA WYPOWIEDZENIA UMOWY PRZEZ ZARZĄD SPÓŁDZIELNI NA SKRAJU Majkel 2 1,278 25-08-2014 21:56
Ostatni post: Odips
Star UWAGA WS. PODWYŻEK!!! INDYWIDUALNA KONIECZNOŚĆ SKŁADANIA PISM DO SPÓŁDZIELNI Majkel 11 3,701 18-08-2014 21:38
Ostatni post: GośćUżytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Powered by MyBulletinBoard
Spolszczenie by Polski Support MyBB
Kopiowanie tresci forum bez zgody administracji zabronione!
Administracja forum nie ponosi odpowiedzialności za treści umieszczone przez użytkowników.

Serwisy partnerskie: Warszawa.cz | DomWawa.pl